Reference:

          

  10.11.2016

Dětské novinky na Mámou-stylově.cz

"Mně to přijde jako super vychytávka, jestli se vám stále nechce hlídat pokles a vzestup teploty, aplikace to dělá za vás, hlavně v noci, je to úleva. Kdyby to tu teplotu umělo i srazit, byl by to produkt k zulíbání, aspoň mají výrobci na čem pracovat (píšu to jako vtip, ale taky vím, že v dnešní době už není nic nemožné :)

    

  25.10.2016

BABYbistro.cz | Jak jsme zvládli šestou nemoc. Elektronicky

 Další technickou pomůckou, když je dítě nemocné, je teploměr. Teď se asi smějete, že jsem objevila něco jako existenci kapesníku a kapek do nosu, ale o tomhle jsem neměla ani páru. A teď vím, že ho budu při každé nemoci používat.

Znáte to, dítě je nemocné, v noci se o něj obáváte, chodíte mu stále sahat na čelíčko… Tenhle teploměr to ohlídá za vás!

Největší přednost? Aplikace vás upozorní, že má dítě teplotu. Nastavíte si sami, jak vysokou a jak dlouho, třeba více než 38 stupňů déle než 5 minut, a tak můžete zasáhnout včas. Váš pediatr zase ocení, když mu předložíte přesné záznamy, jak se teplota vyvíjela.

 

   

  17.10.2016

Mklife.cz | Teplota dětí a jak ji dokonale monitorovat 

Jak vám iThermonitor může pomoct, když máte nemocné dítě?

      

 

Mgr. Klaudie Fachinelli | Cestykditeti.cz

Šokovala mě jednoduchost použití.

Nalepím do podpaží a jdu spát.
Spím. Vstanu, odlepím, synchronizuji.


A to je vše. Nic nemačkám, nezapínám, nevypínám, leda mobil.

Ale protože toto stručné shrnutí vás nejspíš neuspokojí a určitě netrpělivě čekáte na intimní detaily, máte je mít.

 

   

Národní dohledové centrum pro telemedicínu používá iThermonitor pro dálkový monitoring pacientů v pohodlí domova.

Měření probíhá pomocí zdravotnických přístrojů uzpůsobených pro bezdrátový přenos naměřených hodnot. Měření je velmi jednoduché a intuitivní. Naměřené hodnoty jsou pomocí bluetooth technologie přenášeny prostřednictvím zabezpečené sítě do Národního dohledového centra, kde jsou přenesené údaje zpracovávány a vyhodnocovány. Hodnoty jsou zobrazované v reálném čase a ošetřující lékař k nim má neustálý přístup. V případě, že hodnoty vykazují zhoršený nebo nestabilní zdravotní stav pacienta, je lékař i pacient neprodleně informován. 
Provoz Národního dohledového centra je nepřetržitý a jeho obsluhu zajišťují zkušení asistenti se zdravotnickým vzděláním.

Pravidelné měření vitálních hodnot a jejich vyhodnocení lékaři umožní reagovat na změny zdravotního stavu, např. pružně upravit medikaci, stanovit přesnější diagnózu, včas zareagovat na zhoršení či zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Tímto lze častokrát předcházet i zbytečné (opakované) hospitalizaci.

V současné době umíme takto snímat, přenášet, zobrazovat a vyhodnocovat hodnoty krevního tlaku (tlakoměry), kyslíkové saturace krve a pulzu (oxymetry), dechové funkce (spirometr), hladiny cukru v krvi se záznamem dávkování inzulínu (glukometr), srdeční akce (jednokanálové a tříkanálové EKG včetně záznamu pohybu), teploty (infračervený a kontinuální teploměr), hmotnosti (váha včetně poměrného rozdělení tuku, vody, svalu).

  

    

PharmDr. Margit Slimáková

Požádali jsme PharmDr. Margit Slimákovou o otestování a posouzení iFertrackeru. Sama již totiž cca 15 let používá podobný produkt Lady-Comp na sledování bazální teploty a zároveň pracuje jako poradkyně pro společnost NaturComp.cz.

Její zkušenosti z několikaměsíčního testování iFertrackeru naleznete podrobně rozepsané v tomto článku.

Ve zkratce: monitor mě nadchl jednoduchostí svého použití, prezentací dat a poradenstvím, které poskytuje distributor i výrobce. Níže vám vyhodnocuji výhody a nevýhody ve srovnání s minipočítači NaturComp, které v Česku už roky propaguji a sama používám.

Srovnávat iFertracker s hormonální antikoncepcí příliš nebudu, protože výrobce jej (doposud) nepropaguje přímo jako antikoncepci, ale pouze jako monitor plodnosti. Konečné rozhodnutí o plodnosti je tedy po vyhodnocení grafu na uživatelce. V každém případě je dle mého názoru iFertracker i tak jednoznačně vhodnější než užívání jakékoliv HA, o jeho upřednostnění bych ani chvilku neváhala.

 

Výhody iFertracker
 • Měření skutečné (relevantní) bazální teploty v průběhu noci automaticky.
 • Použití je snadné, neomezuje.
 • Monitor nepřináší zdravotní rizika, tedy s výjimkou možnosti alergie na náplast. I taková reakce je však nezávažná a podle zkušeností uživatelek pouze krátkodobá.
 • Okamžité převedení výsledků do jasného grafu.
 • Neustálé uložení dat na všech přístrojích uživatelky s možností odeslání jejímu lékaři. Když se přístroj rozbije, o data nepřijdete.
 • Odborné lékařské poradenství (analýza naměřených záznamů přímo od Raiing Medical), o které můžete kdykoliv požádat skrze mobilní aplikaci. Vyjádření vám přijde maximálně do druhého dne e-mailem (anglicky).
 • Příznivá cena.
 
Nevýhody iFertracker
 • Potřeba opakované investice do baterií a náplastí.
 • Krátká životnost baterie. Teploměr je odkázán na „velmi levnou a vyměnitelnou baterii mnohdy kolísajících kvalit“ CR2025. Tedy na klasickou knoflíkovou baterii.
 • Náplast může lokálně dráždit kůži, i když zpravidla jen nezávažně a krátkodobě (kůže si zvykne).
 • Není jisté, jestli je měření na kůži stejně spolehlivé jako měření v ústech.
 • Monitor není nabízen jako antikoncepce, ale monitor plodnosti – konečné vyhodnocení a riziko je na uživatelce.

 

Původně jsem si nebyla jistá, jestli bude nošení monitoru v noci na kůži pohodlné, případně jestli budu vůbec ochotná spát s něčím přilepeným na sobě. Všechny obavy nyní škrtám, monitor mi nevadil, neomezoval mne a jeho nošení je obdobou nošení monitorovacích hodinek či náramků, které jsou dnes stále populárnější.

   

    

Spolupráce s firmou Apple:

 iThermonitor je uveden v knize "Transforming Healthcare" (ke stažení v iTunes) určené pro lékařské profesionály, kde Apple popisuje svoji představu moderního zdravotnictví.

 

        

Hana V.

Už dva roky se snažíme s partnerem o miminko, ale marně. Možná je to psychické, možná jen pořádně neznám své tělo. S tím mi nyní ale pomáhá iFertracker.

Není jednoduché nemyslet na miminko ve chvíli, kdy po vás doktoři chtějí měření bazální teploty, zapisování všech mimořádných událostí během dne a pravidelnému pozorování sama sebe. Ne, tímto způsobem se člověk opravdu neuvolní a nenechá věcem alespoň z části volný průběh. Již dříve jsem slyšela o přístrojích, které jsou schopny zapisovat údaje o bazální teplotě, i tak ale musíte vstát každý den ve stejnou hodinu, vzít teploměr do ruky a o ceně se ani nebavím.

iFertracker je v tomto jedinečný. Umožňuje mi vypnout, nestarat se a být uvolněná. Každý večer si ho pouze přilepím do podpaží a jdu spát. Celou noc o něm nevím, ale on vše pečlivě zapisuje..

Díky jednoduchému ovládání přes telefon, který má v dnešní době každý stále u sebe pro mě není problém zapsat do aplikace i mimořádné symptomy, které se ukládají společně s teplotami. Jak se chová a reaguje moje tělo mi říká graf, který je možné vyexportovat a zaslat jako přílohu emailem. Pan doktor, který nám pomáhá situaci řešit, je nadšený z provedení a chválí nás za pečlivost.

To ale ne já, to iFertracker :-)

     

Christian F.

Za iFertracker jsme velmi vděční.

Bazální teplotu měří nejvhodnějším způsobem, jaký jsme doposud zkoušeli, výsledky jsou velmi stabilní a spolehlivé.

Zařízení mohu rozhodně doporučit, jelikož funguje spolehlivě, je nekomplikované a velmi snadné na používání.
Mobilní aplikace je intuitivní a přímočará.

Akorát životnost výměnné baterie (CR2025) je trochu krátká, v našem případě 25 dní při používání 8 hodin denně.
Náplasti jsou také řekněme "industriální". Více "přírodní" náplasti by byly více pohodlné na nošení a citlivé ke kůži.

   

  

Tereza T.

Přesný, pohodlný a opravdu užitečný. To je pro mě iFertracker.
Používala jsem ho pouhé dva měsíce, poté to již nebylo třeba, svůj účel splnil :)

Již před několika lety jsem četla o přístrojích, které jsou schopny dle bazální teploty sledovat plodné a neplodné dny. V tu dobu jsem chtěla mít přehled hlavně o dnech neplodných, byly ale velmi drahé, proto jsem o nich neuvažovala.

To se ale změnilo, když jsem se dozvěděla o iFertrackeru. Objevili jsme ho shodou okolností v době, kdy jsme začali uvažovat o miminku. iFertracker pro nás byl finančně přijatelný, tak jsme se pro něj rozhodli. Měla jsem obavy, že mi bude v noci na těle nepříjemný a budu si na něj muset zvyknout. Opak je ale pravdou. Již první noc jsem o něm nevěděla, zatímco průběžně měřil moji teplotu.
Byl březen 2015. Přesně jsem věděla, kdy proběhla ovulace. Měla jsem radost, že mé tělo funguje tak, jak má. V dubnu mě iFertracker také spolehlivě ukázal datum ovulace (ještě poznamenám, že není nutné mít pravidelné cykly, moje byly pravidelně nepravidelné).

A 1.5. už to bylo jasné, budeme mít miminko :)

   

  

Lenka K. | Vrchní zdravotní sestra kojeneckého ústavu v Pardubickém kraji

Raiing iThermonitor je bez pochyb zajímavou technickou vychytávkou, kterou ocení především mladé rodiny. Největší výhodou je přesné měření a jednoduchá aplikace, díky které není nutné dítě v noci budit, naopak mínusy bych hledala těžko.

 

 

Jiří Tobolka | Developer Evangelist at GoodData

iThermonitor není věc, kterou byste potřebovali nosit na sobě 24 hodin denně. Pokud máte ale malé děti, je fakt, že můžete v případě nemoci sledovat teplotu v reálném čase (k nezaplacení). Co se týče spolehlivosti - vše funguje jak má a přesnost teploměru je velká.

  

Mgr. Lucie Rejchrtová

Náš dvouletý syn začal být jednoho odpoledne z ničeho nic unavený, náladový, pořád se chtěl chovat. Rýmu a kašel neměl, ale vypadal, že má zvýšenou teplotu.

K večeru jsme mu nalepili do podpaží iThermonitor, který po pár minutách ukázal vysokou teplotu. Nalepení teploměru proběhlo v pořádku, synovi jsme teploměr nejdříve ukázali a vysvětlili, co budeme dělat. Brzy se ozvalo upozornění, jak teplota překročila 38,5°C (výchozí nastavení limitu horečky). Dala jsem synovi čípek pro snížení teploty.

Začátkem noci jsem ještě byla neklidná, jak vše bude probíhat. Čípek horečku srazil, syn spinkal a já také usnula. V noci (cca po 6ti hodinách) se znovu ozval alarm - synovi opět stoupla horečka. Znovu jsem mu dala čípek, syn usnul, horečka klesla. To už jsem ale věděla, že můžu po zbytek noci klidně spát. Že mě teploměr v případě horečky opět vzbudí.

Vzbudil mě až pak ráno. Tak to bylo ještě jeden den a noc. Ukázalo se, že jde o Šestou nemoc. Na rozdíl od dřívějších nemocí jsem ale věděla, že nemusím téměř celou noc probdít, že se vyspím a že nebudu muset budit syna a měřit mu každé 2 hodiny teplotu v konečníku. Dříve jsem byla po dvou dnech horeček opravdu nevyspaná a vyčerpaná.

Teploměr používáme i u pětileté dcery a příbuzná u svého 6ti měsíčním miminka. Jsem za něj opravdu vděčná a jen je mi líto, že jsme ho neměli již dříve.

 

Na tomto snímku aplikace iTthermonitor je záznam teploty z druhé noci, včetně záznamu podání čípku pro sražení horečky (1:38 hod). Je vidět, že nějaký čas po podání čípku již začala horečka klesat. Následující den již pak syn horečku neměl a tak jsme teploměr mohli sundat.

Rodič v podobných situacích velmi ocení, když má neustálý přehled o tom, co se s jeho dítětem zrovna děje.